Cloud computing is een van de snelst groeiende segmenten in de wereldwijde technologiemarkt. Toch is die groei in Europa niet zo groot. Zo’n 65 procent van de Europese computeraars heeft er nog nooit van gehoord of kent het alleen van naam.
Dat blijkt uit een onderzoek van Ipsos Public Affairs onder bijna vierduizend pc-gebruikers in negen Europese landen. Slechts 24 procent van de respondenten gaf aan cloudapplicaties als online e-mail- en tekstverwerking te gebruiken.
De gegevens zijn afkomstig van een groot
onderzoek onder Europese computergebruikers dat eerder dit jaar is uitgevoerd door Ipsos Public Affairs in opdracht van de BSA.
Cloud computing
Overigens verschilt het nogal per land. Ongeveer een op de vier pc-gebruikers in het Verenigd Koninkrijk (28) procent) en Griekenland (24 procent) zegt goed bekend te zijn met het concept. In Polen en Frankrijk zijn dat er maar een op de tien.
Opkomende landen
Opvallend is dat het gebruik van cloud computing het hoogst is in Griekenland en Roemenië (39 procent). Dat is aanmerkelijk hoger dan het EU- en wereldwijde gemiddelde. In Duitsland is het percentage maar 17 procent, in België 18 procent en Frankrijk 19 procent. Dit contrast weerspiegelt een bredere wereldwijde trend waarbij opkomende markten de volwassen markten hebben ingehaald als het gaat om het gebruik van cloud-diensten, aldus de BSA.
Persoonlijk gebruik
De meeste mensen in Europa gebruiken de cloud voor persoonlijk gebruik. Het gaat meestal om gratis diensten. Slechts 29 procent maakt zakelijke gebruik van de cloud. Wereldwijd is dat 33 procent. De meestgebruikte cloudapplicaties zijn e-mail (79 procent), online tekstverwerking (36 procent) en foto-opslag en online games (beide 35 procent).
EU
De EU gaat inzetten op het stimuleren van meer cloud computing op het continent. Als eerste stap daarin publiceert de Europese Commissie in de herfst van 2012 haar
Cloud Computing Strategy for the European.